Motyvaciniai patarimai

10 rugsėjo, 2015

Asmeninė trenerė, fitneso varžybų dalyvė, dvynukų mama Orinta Donelė nuo šiol specialiai „Tiesos” skaitytojams dalins patarimus sveikos gyvensenos ir sporto temomis. Šįkart, – apie visuose tūnančią, tačiau retkarčiais prarandamą MOTYVACIJĄ.

Motyvacija – tai vidinė varomoji jėga, kuri mus skatina siekti užsibrėžto tikslo. Niekam nepaslaptis, jog šiuo metu ypač populiaru gerai atrodyti. Visi internetiniai puslapiai, žurnalai, net „Facebook” asmeninės anketos perkrautos gražių žmonių nuotraukomis, sveikų patiekalų receptais ir įvairių treniruočių tipų programomis.
Tam, kad pasiektumėte savų tikslų, nepakanka tik norėti ir stebėti kitus. Reikia veikti, – po truputį, mažais žingsneliais. Nesvarbu, koks bebūtų Jūsų tikslas: svorio metimas, mitybos įpročių keitimas, ar nauja sportinė veikla, – visa reikia pradėti palengva.
Pateikiame Jums keletas O. Donelės patarimų, kaip be didelių pastangų peržengti savo komforto zonos ribas.
Nuspręskite, koks yra Jūsų tikslas. Jis turi būti realus. Tikrai neatsikratysite 10 kilogramų per mėnesį, bet du ar trys kilogramai – galimi. Taip pat kaip ir fitneso varžyboms nepasiruoštumėte per kelis mėnesius, reikėtų skirti sau bent pusmetį.
Nusprendėte, ko norite? Užsirašykite savo tikslus ir pasirinkite Jums priimtiniausią būdą judėti siekio link. Moksliniai tyrimai įrodė, kad užrašydami savo norus, tikslus ir svajones popieriaus lape, esame psichologiškai labiau pasiruošę viską įgyvendinti.
Norite pradėti sportuoti, bet turite šeimą, vaikų, darbą? Mintyse sukasi: „Neturiu kada.” Netiesa! Visi turime 24 valandas per parą. Susidarykite dienotvarkę, į kurią įtraukite sportą, tolygų kitoms svarbioms kasdieninėms pareigoms ir veikloms.
Sportui skirkite 3-4 val. per savaitę arba vieną valandą kasdien. Nejau neturite vienos laisvos valandos per dieną, kurią išvaistote veltui? Nėra kur palikti vaikų? Atsikelkite ryte valandą anksčiau, kol vaikai dar miega, arba sportuokite vaikams užmigus vakare.
Jei yra galimybė, eikite į darbą pėsčiomis arba važiuokite dviračiu. Nedirbate? Žygiuokite su vaikais pasivaikščioti, žaiskite kamuoliu, važinėkite riedučiais.
Judėkite! Juk sportas nėra vien tik prakaitavimas sporto salėje.
Taigi, turite tikslą: jis realus, užrašytas ir pradėtas vykdyti. Viskas – lyg sviestu patepta. Iki tol, kol… nepraleidžiate keletos treniruočių! Deja, bet tai skaudi tiesa.
Startuojame, lyg kalnus nuversti galėtume, o vėliau imame prarasti motyvaciją, pasitikėjimą savo jėgomis ir nuleidžiame rankas. Pradedame ieškoti pasiteisinimų, kaip viską kuo greičiau mesti: „Juk žinojau, kad ir šį kartą nepavyks…”, „Aš negaliu visko suderinti…”, „Darbas ir vaikai atima visą laiką…” ir tų pasiteisinimų – begalė.
Nesvarbu, dėl kokių priežaščių tai atsitiko: atostogų ar ligos, niekada savęs nekaltinkite ir visko galutinai nemeskite. Tiesiog, be jokių pasiteisinimų sau ar kitiems, pradėkite nuo ten, kur baigėte.
Atrodo, jau apsipratote su nauju gyvenimo rėžimu, ugdote naujus įpročius, kartais suklumpate, bet einate toliau, judate į priekį. Viskas būtų labai puiku, jei ne įkyriai aplinkinių brukama nuomonė – viena didžiausių motyvacijos naikintojų.
Visada gyvenime buvo ir bus kritikų. Ir viena iš girdimiausių frazių visada bus: „Kam tau sportuoti – tu ir taip gerai atrodai.” (nesvarbu, net jei sveriate beveik 200 kilogramų).
Pastebėkite, kad itin dažnai tai kartoja tie, kurie nieko nedaro patys, tuo pačiu stabdantys kitus siekti tikslų. Nepasiduokite negatyviai įtakai, atvirkščiai, – tai turetų jus dar labiau motyvuoti.
Vis dar trūksta motyvacijos pradėti sportuoti? Vis dar manote, kad jums nepavyks? Neveltui yra posakis: „Nepabandęs, nesužinosi.” Tereikia tik pradėti ir jūsų pasiekimai taps puikiausia paskata!
 
Gryžimui ant sofutės, prie televizoriaus, užtruksite tik sekundę, tačiau ėmusis veiklos, pasiektais rezultatais mėgausitės visą gyvenimą. Nepamirškite to!
http://tiesa.com/naujienos-ir-zinios/ji-ir-jis/sveikata/specialiai-jums-asmenines-treneres-dvynuku-mamos-motyvaciniai-patarimai-17994

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.