„be MOM be FIT“ – tai šūkis, kuris vienai moteriai virto gyvenimo būdu

27 spalio, 2017

Ji aktyvi, drąsi bei kūrybinga. Kiekviena diena šiai moteriai –  tarsi naujas nuotykis, kurį ji pasitinka su savo šaunia komanda.

Susipažinkite, tai – trijų vaikų mama Orinta Donėlė, kuri gyvena Airijoje ir stengiasi, jog kiekviena diena būtų kupina pačių geriausių patirčių. Gal dėl to taip ir atsirado šūkis „Be MOM, be FIT“, kuris ne vieną moterį įkvėpė pasekti šios jaunos moters pėdomis… Bet apie viską nuo pradžių.

Beveik 19 tūkstančių gerbėjų turite savo socialiniame tinkle. Taigi, kaip kilo idėja sukurti „Facebook’e“ puslapį „Be MOM be FIT“?

Keletą metų teko padirbėti moteriškame kolektyve kur vos ne kasdien girdėdavau moterų skundus apie išbandytas dietas, nesuvaldomą svorio augimą, laiko trūkumą derinant sportą, darbą ir vaikų prižiūrą, motyvacijos trūkumą ir panašiai. Negalėjau suprasti nėjau tai tikrai yra neįmanoma?? Noras joms padėti pastūmėjo studijuoti toliau. Įgijau Asmeninės trenerės bei Sporto Mitybos Diplomą. Studijas baigiau jau būdama ketvirtame nėštumo mėnesyje. Nėštumo metu nesportavau tačiau su nekantrumu laukiau kada įgytas žinias galėsiu pritaikyti praktikoje. O sužinojus, kad turėsime dvynukus tai tapo išūkiu sau!

Mažyliams gimus teko nemažai paplušėti planuojant dienotvarkę, derinantis prie vaikučių rutinos, bet tuo pačiu skirti laiko ir sau.

Po pusantrų metų nuo gimdymo sudalyvavau savo pirmosiose fitneso varžybose. Savo pasiekimais pasidalinau keliose Facebook sveikos mitybos bei sporto grupėse. Buvau apipilta moterų komplimentais bei klausimais: „kaip susigrąžinti dailias formas po gimdymo“, „kaip suderinti vaikučių auginimą su sveiku ir aktyviu gyvenimo būdu“ , „kaip numesti svorį“ , „kaip sportuoti“… Klausimų buvo tiek daug, kas nesuspėdavau į juos atsakyti, taip kilo mintis sukurti blogą, kuriame galėčiau dalintis savo kasdienine rutina, maisto idėjomis, treniruotėmis, laisvalaikiu. Taip  atsirado „be MOM be FIT“.

Ką veikėte iki to laiko?

Iki tol neturėjau aiškaus gyvenimo tikslo. Po vidurinės baigimo su vyru atvykome į Airiją užsidirbti pragyvenimui. Dirbau parduotuvėse. Gyvenimas kardinaliai pasikeitė po mažylių gimimo.

Jūs motyvuojate daugybę moterų, padedate joms atsikratyti nereikalingų kilogramų ir vėl jaustis puikiai. O kas Jus labiausiai įkvepia pokyčiams, kur semiatės tos beribės motyvacijos?

Labai dažnai girdžiu šį klausimą.  Pirmoje vietoje yra mano vyras. Jis vienintelis mato kiek aš įdedu pastangų į savo tikslus, tik jis mato kada pavargstu ir priverčia sustoti ir palaukti savęs, tik jis mato kada aptingtu ir pagėdina, palaiko mano idėjas ar pasidalina savosiomis. Esu jam be galo dėkinga už motyvaciją! Negaliu nepaminėti vaikų, noras juos išmokyti sveiko ir aktyvaus gyvenimo būdo neleidžia man sustoti. Taip pat labai mėgstu skaityti motyvacines knygas, kurios priverčia susimąstyti ko nori iš gyvenimo, padeda nepasiduoti siekiant savo tikslų.

Ar turite moterį, kuria žavitės ir į kurią norėtumėte lygiuotis?

Labai žaviuosi aktyviomis, laimingomis, švytinčiomis moterimis, kurios nepaisant aplinkybių sugeba išlikti pozityviomis. Kol kas dar nesutikau tokios, į kurią norėčiau lygiuotis. 

Jus galima rasti taip pat ir Instagrame. Ką Jūs ten  sekate, ar galite paminėti bent tris, vertus dėmesio, „Instagramo“ profilius.

Instagram profilį sukūriau ne per seniausiai, stengiuosi ir jo neapleisti (@bemombefit). Kol kas stebiu tik savo draugus, klientes, bei keletą kitų, įvairių sričių profilių. Kalbant apie sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, paminėčiau labai drąsią šešių vaikučių mamą – Sharny (@sharnyandjulius), įkvepiančią ir talentingą  Oksaną Grishiną, (@oksanagrishina), bei labai aktyvią Julie Baird (@ourfitfamailylife).

Sudarinėjate mitybos planus, tiesa? Gal galite plačiau apie juos papasakoti: kuo jie skiriasi nuo kitų mitybos planų? Kokių rezultatų jums pavyko asmeniškai pasiekti laikantis savo mitybos plano?

Taip, sudarau mitybos planus bei treniruočių programas. Mano mitybos planas tai tarsi gidas į sveikesnį gyvenimo būdą, padedantis pasiekti trokštamų rezultatų nežalojant savo organizmo varginančiomis dietomis. Stengiuosi išmokyti moteris mėgautis maistu, bet tuo pačiu dailinant kūno linijas, gerinat sveikatą, emocinę būklę. Gausus patiekalų/užkandžių pasirinkimas nevargina kasdieniu klausimu „ką gaminti“, patiekalai greitai pagaminami, bei puikiai tinkantys net mažiausiems šeimos nariams.

Mitybos planas sudaromas pagal klientes fizinius duomenis, aktyvumą, gyvenimo būdą, vartojamus produktus, alergijas, bei kitus turimus pageidavimus.

Savo žinias pirmiausia pritaikiau ir išbandžiau ant savęs. Rezultatais buvau maloniai nustebinta. Nepraėjus net pusmečiui tiek po pirmojo, tiek po antrojo gimdymo jau galėjau džiaugtis atgauta forma bei dailiu pilvo presiuku. Energija liejasi per kraštus, nuovargis labai retas reiškinys. Sveikos mitybos nauda akivaizdi visais aspektais.

Be mitybos plano, norint gerai jaustis ir atsikratyti antsvorio, lygiai taip pat svarbu yra ir sportuoti. Galite pagelbėti ir šiuo atveju, taip?

Sportas reikalingas ne tik kovojantiems su antsvoriu, bet aplamai neįkainojamai naudingas visiems. Maloni fizinė veikla tai atgaiva Jūsų kūnui. Daugelis sakosi nemėgstančios arba neturinčios tam laiko. Sportas tai ne vien prakaitavimas valandą laiko sporto salėje. Bėgimas, joga, šokiai, savo kūno treniruotės, dviratis, kovos menai, baseinas, mankšta su vaikais, ėjimas į darbą pėsčiomis ir begalė kitų malonių užsiėmimų. Viskas ko Jums reikia – bent 30 laisvų minučių kasdien, kurios ženkliai pagerins Jūsų sveikatą bei fizinę būklę.

Tokio pilvo preso, kokį turite jūs, trijų vaikų mama, tikriausiai, pavydėtų dauguma net negimdžiusių moterų. Kaip Jums pavyksta išlaikyti tokią nepriekaištingą figūrą? Kiek kartų per savaitę sportuojate?

Ačiū, Ačiū. Paslaptis slypi paprastume – švari, reguliari, subalansuota mityba bei aktyvus gyvenimo būdas. Skamba labai lengvai, tačiau pradedančiosioms keisti gyvenimo įpročius  tai reikalauja nemažai pastangų, disciplinos, pasiruošimo, kantrybės bei laiko. Pristigusios kantrybės, ir labai dažnai palaikymo,  moterys nustoja rūpintis savimi, net nesužinojusios kiek daug galėjo pasiekti!

Praėjo jau 5 metai nuo mano pokyčių pradžios. Išmokau sveikai ir skaniai gaminti, reguliariai maitintis, visiškai nebeliko poreikio kimšti į save bet ką ir bet kada. Žinoma esant tinkami progai niekada neatsisakau pyrago ar picos gabalėlio. Šiuo metu sportuoju namuose nuo 3 iki 6 kartų per savaitę.

Ar vaikai netrukdo sportuoti, o gal jie priešingai, padeda?

Tikrai netrukdo jei pasirenku tinkamą laiką ir atsižvelgiu į jų nuotaiką. Jiems labai smagu atkartoti ką aš darau, išbandyti mano įrangą, važiuoti dviračiais, kai šalia bėgu, pasikarstyti medžiuose, kol sportuoju.  Jei visi kažkuo nepatenkinti, zyzia, ar serga, žinoma, iš sporto nieko nesigautų, tokiu atveju sportuoju kai suminga, išeina į mokyklą ar grįžta tėtis. 

Kaip atrodo Jūsų šeimos laisvalaikis, ką mėgstate veikti su visa šeima drauge savaitgaliais?

Stengiamės laisvalaikį praleisti  kiek galima aktyviau. Kalnų kopinėjimas – šeimos hobis. Kaip tik šiuo metu bandome įveikti sau išsikeltą iššūkį – įkopti į kiekvienos Airijos apylinkės aukščiausią kalną, viso jų yra 32, tuo pačiu bandome paremti „Temple Street“ vaikų ligoninės mažuosius ligoniukus. Daugiau sužinoti ar prisidėti prie mūsų iššūkio galite šiuo adresu: www.gofundme.com/30mountainclimb. Visas keliones filmuojame ir montuojame smagius filmukus, kuriuos bus smagu peržiūrėti ateityje. Juos taip pat galite pamatyti mano Youtube kanale:https://www.youtube.com/channel/UC1vA2LjZnA9y3TiP22WdtgQ?view_as=subscriber

Tikriausiai, ne daug laisvo laiko galite skirti vien tik sau, bet kai turite keletą laisvų minučių, kokios veiklos tada imatės?

Laisvo laiko lieka tikrai nedaug, bet stengiuosi jį išnaudoti naudingai. Labai mėgstu skaityti knygas, susitinku su draugėmis ar tiesiog pasimėgauju ramybe su kavos puodeliu.

Pratęskite mintį: Jei žinočiau, jog turiu milijoną svarų, tačiau turiu tik vieną valandą jiems išleisti, ką tuomet pirkčiau?

Jei žinočiau, jog turiu milijoną svarų, tačiau turiu tik vieną valandą jiems išleisti, greičiausiai investuočiau, o paskui ramiai nuspręsčiau kaip toliau elgtis.

Ar nėra minčių grįžti į Lietuvą ir savo veiklą tęsti gimtinėje?

Niekada nesakau niekada, tačiau šiuo metu tokių minčių neturime.

„Be MOM be FIT“ – tai šūkis, kuris vienai moteriai virto gyvenimo būdu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.