Kodėl svarbu maistą pasigaminti iš anksto?

30 rugsėjo, 2015

Mityba – tai ne tik tai, ką mes valgome, bet ir maisto paieška, jo kramtymas ir ryjimas, virškinimas ir įsisavinimas. Žmogaus atveju į mitybą įeina ir maisto produktų paruošimas valgymui, ir patiekalų gamyba.

Maisto gaminimas atima nemažai laiko, ypač, jei turite šeimą. Norisi, kad patiekalai būtų kuo sveikesni, greitai paruošiami, ir kad patiktų visiems šeimos nariams. Pati esu išbandžiusi įvairiausių metodų: nuo patinkančių patiekalų rašymo, receptų knygų pirkimo iki įvairių gamybos forumų sekimo…. Bet pats geriausias būdas yra planavimas.
Pasidarykite sąrašą produktų kelioms dienoms į priekį ir suplanuokite, ką iš jų gaminsite. Tokiu būdu ne tik kad neišleisite krūvos pinigų nereikalingoms tusčioms kalorijoms, bet ir sutaupysite laiko.
Sekantis žingsnis būtų nuspręsti, kada gaminti. Juk nesinori, o ir daugeliui net nėra galimybės, gaminti tris kartus per dieną. Siūlyčiau maistą gaminti vieną ar du kartus dienoje. Derinkitės prie dienotvarkės: ar tai ankstus rytas, ar vakaras.
Be to gaminant kuo sveikiau ir viską vienu metu – užtruksite žymiai mažiau laiko. Nereikės skirti valandos bulvių skutimui, ar pusvalandžio įvairių padažų ruošimui, o kur dar bandelių kepimas…
Kaip gaminti, kad tai neužimtų pusės dienos?
Mano patarimas būtų – kuo paprasčiau. Skirkite vieną dieną vištienos patiekalams, kitą – žuvies, trečią – jautienos.
Tarkim, šiandien vištienos diena. Išsikepkite visą vištą ar kalakutą. Mėsą suskirstykite į kelias dalis: vieną – pietums su daržovėmis, kitą – troškiniui vakarienei , trečią – salotoms užkandžių metu. Amerikiečių namų šeimininkės tai vadina „gumine višta“ – puikiu būdu taupyti ne tik fizines jėgas, bet ir laiko sąnaudas.
Užkandžiams puikiai tinka vaisiai, įvairios salotos, riešutai, varškė.
Maista iškart susidėkite į indelius visiems valgymams. Išeinant iš namų teliks įsimesti indelį į rankinę.
Gamindamos taip pat atsižvelkite į būsimas aplinkybes: ar bus galimybė maistą pasišildyti? Ar teks valgyti kelyje? O gal su vaikeliu ant rankų?
Kodėl taip svarbu pasigaminti maistą iš anksto?
Jei estate dirbanti moteris, būtina neštis savo pietus į darbą, nes kitu atveju, labai didelė tikimybė, kad pietausite su kava ir bandele rankoje vietoj vištienos su daržovėmis.
Jei būnate namuose su vaikeliu, būtina gaminti iš anksto, nes negalite prognozuoti mažųjų nuotaikos ir didelė tikimybė, kad nebus laiko sveikų patiekalų gaminimams, tad užkandžiausite tuo, kas papuola po ranka.
Jei nei dirbate, nei turite vaikučių, būtina gamintis iš anksto, nes vėliau tiesiog tingėsite ir iš nuobodulio laiką leisite su arbata ir sausainukais.
Jei intensyviai sportuojate, būtina gaminti maistą iš anksto tam, kad po treniruotės galėtumėte iškart pamaitinti nuvargusius raumenukus, o ne galvoti „Ką gaminti?“
Niekada nesiteisinkite, kad negalite maisto neštis į darbą, nes nebus, kur pasišildyti. Ruoškite tokius patiekalus ar užkandžius, kad būtų galima valgyti šaltus.
Niekada nesiteisinkite, kad nėra laiko maisto ruošimui. Tikrai turite vieną laisvą valandą per dieną. Tad kodėl jos nepaskyrus sveiko maisto gaminimui?
Juk mityba – vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių žmogaus sveikatą. Rūpinkimės ja, gaminkime sveikai.
„Mes negalime gyventi nevalgę, bet mes gyvename ne tam, kad valgytume.“ (Stephen R. Covey žodžiai)
http://tiesa.com/naujienos-ir-zinios/ji-ir-jis/sveikata/specialiste-kodel-taip-svarbu-pasigaminti-maista-video-18331

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.